Der er så utroli fint i Dragør! De gule huse. De små hyggelige gader. Den der helt særlige stemning, hvor tiden går lidt langsommere og smilet kommer helt af sig selv. Her er hele familien på tur – og måske tænker du Skagen… eller en anden by, du forbinder med Danmark, når det er allerdejligst.
For sådan er det med de her steder: de vækker minder, varme og ro. Når du mærker hyggen helt nede i maven har jeg opnået det jeg ville med maleriet.
Bredde 30 cm
Højde 30 cm
Dybde 2 cm
1.200,00 DKK
Find dit unikke maleri
Mine malerier kan købes via MobilePay eller bankoverførsel. Kontakt mig på cc@christinachristiansen.dk eller 2216 2223 for at høre, om dine favoritter er ledige.
Hjemmesiden viser kun et lille udvalg – vil du se mere? Tilmeld dig nyhedsbrevet for eksklusive invitationer til udstillinger.